מומלץ ומדויק לבוגרי סדנת המאסטרים
הקורס להכשרת מנחי קבוצות

דרך האהבה Mentoring

עקב ההגבלות נדחה לשנה"ל הבאה

קורס מרתק ופורץ דרך, המשלב לימודי עומק
התנסות חווייתית, פרקטיקום וליווי צמוד

הקורס המקיף ביותר להנחיית קבוצות, המקנה ידע ומיומנויות דרך לימוד עיוני, מעשי ורוחני. בקורס נקבל ארגז כלים פרקטיים, אנרגטיים ומקצועיים, לפיתוח סדנאות ויצירת דינמיקה קבוצתית בריאה. ייחודו של המסלול טמון בגישות המשלבות מזרח ומערב, תראפיית ה- "כאן ועכשיו", וגיבוש מודל הנחיה ייחודי לכל סטודנט. הלכה למעשה, זוהי אינטגרציה חכמה בין התורות מסורתיות, זן-בודהיזם, חכמת הקבלה, קוסמולוגיה סינית, ושמאניזם עם הפסיכותרפיה המערבית.

הקורס מיועד לבוגרי סדנאות "דרך האהבה", לצועדים בדרך בעלי רקע בתראפיה אישית ותהליכי מודעות עצמית, לעובדים עם קבוצות המבקשים להעמיק את הידע בבניית הסדנה ואחזקת המרחב, לתראפיסטים, מאמנים ומטפלים פרטניים המעוניינים לאפשר את מתנתם מעבר למרחב הפרטני/זוגי, למנחי סדנאות המעוניינים לרכוש כלים ליצירה והובלת קהילה אורגנית, ולמעוניינים לעסוק בתחום, לרכוש מקצוע חדש ובריא לחיים ולתת את מתנתכם הייחודית לעולם.

מעוניינים בשיחת הקשבה והכוונה?

הכשרה פורצת דרך

כוחה של הקבוצה והשימוש בעבודה קבוצתית הולך וצובר תאוצה, אם לפיתוח מיומנויות ברובד האישי-קבוצתי, אם כקבוצת חשיבה יצירתית או למטרה ארגונית ואם כקבוצת תראפיה לריפוי והגשמה עצמית. בעולם של ימינו נדרשים מנהלים, ראשי צוותים, יועצים ובעלי תפקידים אחרים, להוביל את אנשיהם להשגת יעדים ומטרות שהוצבו על-ידי הארגון, הקבוצה או עצמם. כדי ליצור דינמיקה קבוצתית יעילה, לעודד שיתופי פעולה פרודוקטיביים ולהוביל לצמיחה ולהשגת המטרות הרצויות הקבוצה, נחוצים כישורי הנחיית קבוצות בריאים, מקצועיים ופורצי דרך.

בקורס נתמקד במפגש של האדם והקבוצה עם מרחבי החיים, נפגיש בין הסטודנט לתשתיות ההנחיה ולהוויה הקבוצתית. נשלב התנסות בשיטות עבודה ייחודיות לצד פיתוח יכולות רפלקטיביות ואנטיליגנציה רגשית, המאפשרות למנחה הקבוצתי ליצור את האיחוד בין המשתתף והקבוצה ולהזמין את השותפים לקבוצה לחבר את מטרתם עם המסע אל תוך העצמי. כל זאת, בסביבה מבוקרת, הדרכה צמודה וליווי אישי.

"כמנחי קבוצות, אנו רוקדים ריקוד קשוב ועדין, בין שירות הגוף הקבוצתי והאיברים המרכיבים אותו, לבין שירות התודעה והחוויה האישית שלנו. בעוד שקורס המנטורים הוא הזמנה לצלול בטוטאליות אל תוך עבודת התראפיה, ההוויה בקבוצה מזמינה לממש את הניצוץ האישי והייחודי שלי ומעניקה חופש, שמחה ויצירתיות. מכאן יהיה עבורך קורס המנטורים הרבה יותר ממקצוע – זו כבר דרך חיים". אביב שטרית

למי במיוחד מתאים הקורס

בראש ובראשונה מדויק הקורס לבוגרי סדנת המאסטרים של דרך האהבה. מעבר לכך מזמין הקורס את כל מי שרוצה לממש את הפוטנציאל החברתי שלו, מי שאוהב תקשורת עם אנשים ונהנה להופיע מול קהל, ומי שנמצא בצומת בחייו המקצועיים ושוקל לעשות שינוי – לשכלל מיומנויות הנחיה, להעמיק את הידע הפורמלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות וליצור מתודות ייחודיות.

בהלימה מלאה מיועד הקורס למגוון בעלי תפקידים ואנשי מקצוע מתחומים שונים, המעוניינים להנהיג קבוצות ולהתמחות בתחום הטיפולי, העסקי, הארגוני והחברתי, כגון: מנהלי צוותים, מנהלי שיווק, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, אנשי חינוך, מנחי קבוצות, מאמנים, מטפלים ועוד.

רבדי ההכשרה

1. תראפויטי-טיפולי – דרך מעגלי המראות היחודיים של דרך האהבה (במעגלים דינאמיים ובמעגלי הקשבה) ותהליך המאסטרים אשר הותאם במיוחד למבנה הקורס, נציף את האתגרים המבקשים את תשומת הלב ב "כאן ועכשיו", נבריא ונברא עצמנו כבני אנוש ומנחי סדנאות בריאים לכל קבוצת עמיתים.

2. התנסותי-חוויתי – בכל אחד מהמפגשים נצלול במורד מחילת הארנב… למסתרי הנפש בתהליך חוויתי. בחלק מהמפגשים נחווה את התהליך, בחלקם ניצור את התהליך, ובאחרים ננחה את התהליך במתכונת חלקית או מלאה. בכל מפגש נופיע בתפקיד אחר, ע"מ לחשוף גוף-נפש-רוח, את הפוטנציאלים הקיימים בנו וללמוד את רזי ההנחיה על גווניה השונים.

3. עיוני-תיאורטי – אחת לכל מפגש שני, נלמד ונפנים באמצעות חוברת עבודה מקיפה ודוגמאות מהחיים, את כל הדרוש כדי ליצור תהליך בריא, מרפא ותומך עבור המשתתפים. החל משלב ההקשבה לתשוקת היצירה האישית שלנו, דרך יצירת ה- Setting/Setup, הפקת הסדנה ושיווקה, וכלה בהעמקה בהנחיית הקבוצה ואחזקת המרחב באופן מקיף ומקצועי.

4. פרקטיקום & סופרוויז'ן – גן המשחקים בו נעבור וננחה את תהליכי העומק. נתרגל סימולציות הנחייה בהקשבה למרחב ובזמן אמת – בשיתוף, ברוטציה, בשתיקה, בחשיכה, בהפתעה… ונקבל משוב טיפולי ומקצועי על ההנחיה. בהמשך ניצור תהליך ע"ב הנלמד בקורס, בליווי והדרכה פרטנית של מנחה הקורס, אותו ננחה בסמינר סופ"ש.

*סמינרים ייחודיים – ארבעת התחומים בהם נעמיק בקורס: הליכת מלאכים – המאפשר הנחיית הליכות מיד בתום הקורס. 4 האלמנטים – כולל טקס האיניפי במושב אומץ עם השמאן תומר פיין. מיניות מקודשת – נפתח לרזי עולם הטנטרה תראפיה. הנחיות אישיות – המגבש את מודל ההנחיה הייחודי ונחתם בסופ"ש מדברי.

בין הטכניקות בהן נעסוק בקורס

חוכמת המעגל, פסיכודרמה, מדיטציות שקטות, מדיטציות אקטיביות (אושו-תראפיה), דמיון מודרך ודמיון פעיל (יונגיאני), התמקדות, תנועה מקרבת, קלפי מודעות, תראפית הילד הפנימי, טנטרה לבנה, קונסטלציה משפחתית, תראפיה באומנויות ועוד.

הקורס מתקיים במתחם אואזיס

הרצל 75, רמת גן, בימי שני 19:30-23:00​

היקף הלימודים ומבנה הקורס

הקורס כולל 140 ש"ל אקדמאיות.

התכנית בנויה במתכונת מפגשים שבועית בימי שני בשעות 19:30-22:30.

דרישות הקורס: נוכחות ב 85% מהשיעורים, השתתפות מלאה והגשת שיעורי הדרך.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת הסמכה להנחיית קבוצות מבית "דרך האהבה".

*פרט לסמינר "ארבעת האלמנטים" במושב אומץ וסופ"ש "הנחיות אישיות" בשאמבלה, עזוז (ע"ב הכל כלול).

מעוניינים לקבל את סילבוס הקורס ותאריכי המפגשים?​

דרך האהבה - מנטורים (14)

מנחה הקורס

מנחה הקורס: אביב שטרית – מייסד פרוייקט "דרך האהבה" לריפוי והגשמה. מפתח ומנחה סדנאות תראפיה חוויתית לקבוצות וארגונים. מכשיר מנחי קבוצות פסיכותראפיה. סופרוויזר ומלווה מטפלים, מאמנים, מנחי קבוצות ומפיקי סדנאות. מטפל פרטני וקבוצתי המשלב מזרח ומערב, בוגר לימודי חכמת הקבלה, זן בודהיזם, קוסמולוגיה סינית, טנטרה ומיניות, מכאניקת הקוואנטים, NLP וחכמת הניסיון שבטבע – כלים לשינוי תודעתי ויצירת אחדות פנימית. מייסד האשרם בעיר בגבעתיים.

מנהלת מקצועית: אסתר יוגב – אני מביאה איתי הקשבה והכלה, חום ושמחת חיים, אותנטיות וניסיון עשיר במערכות ניהול לקוחות, שיווק סדנאות וכתיבת תוכן שיווקי, ארגון לוגיסטי והפקת סדנאות. אני מאמינה שהדרך הטובה ביותר להגשים את החזון היא ליצור אותו בהווה. 

מדוע ללמוד הנחיית קבוצות דווקא איתנו?

ייחודו של קורס המנטורים טמון בגישה כי הנחיית קבוצות בריאה, מקצועית ופורצת דרך, מקורה במנחה בעל תפיסת עולם מגובשת ואותנטית אתה הוא מזדהה. לכן איננו מלמדים הנחייה בגישתנו האישית, אלא עוזרים לסטודנט להגדיר את גישתו שלו ואת תפיסת עולמו, כמו גם להתעורר לחופש לשנותה לבריאות בכל רגע.

אנו עושים זאת דרך חשיפה לגישות העוסקות ברבדים השונים המתקיימים ב "כאן ועכשיו" האישי והקבוצתי כאחד, החל מרובד ההקשבה והשיח האותנטי, דרך ביטוי בתנועה, קול ויצירה הבעתית – וכלה בהשלכות הסמויות הממלאות את הקשרים הבין-אישיים וכוללים את הדינמיקה הקבוצתית הקלאסית, הפסיכולוגיה האישית של כל משתתף ותהליכי התפתחות רוחניים.

עלות הקורס

מחיר הקורס: 9450 ₪
10% הנחה ל- 5 נרשמים ראשונים.

* 10% הנחה על המחיר הקיים לבוגרי סדנת המאסטרים
** הרישום לקורס מותנה בשיחת היכרות ומילוי הצהרת בריאות

מרגיש לך להגיע למפגש היכרות והתנסות?
מה במפגש...

נפגשים ביום נדחה, בשעה 19:00 ומתחילים 19:30
*ההשתתפות ללא עלות, ע"ב מקום פנוי ובהרשמה מראש

מחוויות הבוגרים

 • "אתמול ציינתי נקודה משמחת ומשמעותית במסע הזה שנקרא חיים 😘 סיימתי קורס מנטורים – הכשרת מנחי קבוצות, בהנחיית והובלת אביב שטרית, שמעבר להיותו מנטור, מנחה מקצועי בעל ניסיון וידע רב, הוא קודם כל חבר יקר ואהוב שאני מאוד אוהבת ומעריכה ❤ תודה לעצמי על הבחירה בהתפתחות ובהעשרה שלי, האישית והמקצועית, על זיהוי מערכות ההפעלה שלי, על למידה וצמיחה מתוך אתגרים, על הקשבה בריאה לגבולות שלי ועל האמונה הגדולה שאני יכולה הכל ושהכל בסדר. תודה לחברי הקבוצה, החברים החדשים שלי, על המראות שאתם, השיקופים, ההדהודים, המילים הטובות ואלו שקצת פחות, על התמיכה והפרגון, על ההתנסויות, על אפשור להיות אנחנו, במלוא גוונינו ומצבי רוחנו, על קשת רחבה של תכונות, רגשות, אמירות וחוויות מרתקות. תודה רבה אסתי אחותי על העשייה מאחורי ומלפני הקלעים, על המאמא והעוגן שאת. אביב יקר, תודה על הנהגת והובלת הספינה הזו, גם דרך סופות, גלים, רעמים וברקים. למדתי ממך המון! היטבת לרקוח תבשיל טעים ומוצלח, מתובל היטב, גדול מסך מרכיביו. זו אומנות לשמה." נורית הניג, מפיקת "וילות נורקי" ומנחת סדנאות
 • "בוקר טוב! וואו וואו איזו סדנא מדהימה אביב! הייתי חייבת לשתף שהיה פשוט מושלם! כולן בכו והתרגשו ואני מרגישה במקום הנכון עם האיש הנכון להדריך אותי בדרך… היית איתי שם לגמרי בחוויה! תהנה בסופ"ש ושתדע שההשפעה שלך עושה גלים בעולם, שזה הישג גדול…. שבת שלום וסופ"ש מהמם!🤗😘 מורן ריטר, מאמנת אישית ומנחת קבוצות
 • "הרבה חוויות, שיקופים, מראות וצידה לדרך אספנו לנו כאן, בדרך האהבה ⭐ איזה כיף שדרכינו הצטלבו להן. דרך שלפעמים הייתה פתלתלה ועקלקלה, לפעמים עם במפרים ופניות פרסה. למרות ובזכותה… בסופה הבנו, שהכיוון הוא הכיוון הכי נכון ובריא. כי אין לנו דרך אחרת, מלבד דרך האהבה 💚 אז תודה לכם חברימוס ותודה עליך אביבוש האהוב, קברניט הספינה הקסומה הזאת❣" רויטל ארד, מאמנת ומנחת קבוצות
 • "אני נזכרת בחורף המשמעותי שעברנו יחד כל יום שני בערב. איך לא וויתרנו לעצמינו, לא כשהייתה אזעקה, ולא כשהקבוצה אתגרה כפרה עלינו 🙂 מאילת ומהשומרון, מתל אביב ומראשון, התחלנו את השיעור בדרך… אוהבת את האנשים המהממים שאנחנו בקבוצה. אנחנו אמיצים יפים ונכונים. תודה אביב על הדרך האהובה והמופלאה הזאת💖 יהודית פרקש, מנחת קבוצות
 • "ממליץ בחום גדול על קורס שבהחלט ולחלוטין החיל בי את התנועה לצעדים חדשים ואמיצים במסלול שרציתי ללכת בו כבר זמן רב… תוכנית המנטורינג הוא קורס מלמד ומאיר עיניים שטומן בחובו מתנות עצומות – פרקטיות להנחיית הקבוצה ותרפויטיות להנחיית העצמי. קיבלתי כלים, חוויות מעצימות ושיעורים לקריירה ולחיים. אם יש בכם את הקריאה, זהו מקום בריא ומקצועי לגדול דרכו. תודה לך אביב!!! אלון חיימוביצ'י, מנחה קבוצות תראפיה חוויתית
 • "הקורס היה מעניין ומלמד בכמה וכמה רמות. קודם כל מבחינה תאורטית הנושאים שנלמדו בקורס נגעו בהיבטים רבים בהקשר של קבוצה – מרמת פתיחת הקבוצה ובאיזה דרך זה נעשה, ועד סוגי המשתתפים ושיטות ההתמודדות עמם.
  אחד הדברים הייחודיים בקורס של אביב, בעיניי, הוא הדרך שבה אביב מעביר את החומר התאורטי. אביב מחייה את התאוריה ונותן דוגמאות מהדרך האישית שעבר כמנחה החל משלב בניית הקבוצה. מאוד התחברתי להסכמה של אביב להיחשף בקורס. על מנת שנוכל לקבל את התמונה האמיתית והשלמה, לגבי התהליך העמוק ובניית קבוצה, אביב לא דיבר רק על ההצלחות שלו ועל מה שעבד לו. להיפך, אביב עסק בקושי הראשוני וב- "כישלונות" והסביר כיצד אלו הביאו אותו ללימוד והתנסות עד למצב שבו הצליח לבנות קבוצה יציבה, מתפקדת ובריאה. זאת כאשר הוא תמיד חוזר ואומר שהוא כל הזמן בלמידה…
  מבחינה פרקטית אציין את הפן הייחודי של הקורס, שעבורי באופן אישי היה מאתגר, אך לימים הבנתי את החשיבות שלו. אחד הדברים שאביב אפשר לנו להתנסות בו בקורס, הוא להתחבר לעצמנו ולקבוצה ולפעול מתוך מקום אותנטי, בשונה כנראה מבתי ספר אחרים של הנחיות קבוצות, שכנראה ייתנו לכם להתנסות דרך מתודה או שיעור שתלמדו ותתכוננו עליו מראש. כלומר, ההתנסות היא בקריאת הקבוצה, קריאת המצב המנטלי שלה, מה נכון לה וכדומה והכל בזמן אמת – בכאן ועכשיו. מבחינתי הייתה זו התנסות חשובה והכרחית. ממליצה מאוד על המנחה, על הקורס וכאמור על השיטה הייחודית." נועה וינטר, ע. סוציאלית ומנחת סדנאות זוגיות
 • "לקורס הכשרת מנחי קבוצות הגעתי מתוך אמון מלא באביב. השתתפתי ברוב הסדנאות בהנחייתו. למרות שלא היו לי ציפיות מיוחדות, חיכתה לי הפתעה ענקית ומתנה אף יותר גדולה. כל שיעור היה בנוי מ 2 חלקים: חלק תאורטי, בו אביב העביר חומר מקיף על עולם התראפיה וטכניקות טיפוליות מזרמים שונים, החל בפסיכולוגיה מערבית קלאסית ועד למדיטציות בודהיסטיות, מפסיכודרמה ועד כלי ה- NLP, בהם הוא משתמש. החלק השני של כל שיעור, היה מוקדש ליצירת סילבוס מדויק לקבוצה ולהנחיה. כולנו התנסינו ביצירה ובהנחיה בכל שיעור. חווינו את זה ממש הלכה למעשה. בפעם הראשונה יכולתי להרגיש איך זה להנחות קבוצה. הבנתי והרגשתי מה עומד מאחורי הקלעים של סדנה, איך היא מתחילה, מתפתחת ומסתיימת, איזה סוגי קבוצות יש, כיצד מתפתחת הקבוצה, אילו קשיים עשויים להיווצר ואיך להתגבר עליהם. נהניתי מכל שיעור ושיעור, ואני מרגישה שרכשתי ארגז כלים, המכיל כלים שמתאימים לכל סיטואציה. ממליצה על הקורס הזה, לכל מי שיש בו קריאה לעסוק בהנחית קבוצות בכל תחום, זהו קורס אוניברסלי. תודה על האפשרות שניתנה לי." אירה רומנצ'ישן, סניאסית ואחות מוסמכת
 • "להיות שייך למשפחה הזו, זו זכות. להיות מוביל, להיות האחד, להיות שם בשביל האחר – מגדלור של אהבה, זו שליחות חובה ודרך חיים. פשוט הצטרפו לדרך האהבה" זאב ויינר, מטפל פרטני וזוגי
 • "קורס מנטורינג הוא קורס המאפשר להסתכל פנימה והחוצה כאחד, על הדרך שבה אני אומרת את הדברים ואיך אחרים רואים את זה. למדתי להכיר מקומות אפלים שמעולם לא העזתי לדבר עליהם לתת להם מקום לעלות להיות להרגיש לנשום אליהם זו חוויה חדשה שאני לוקחת אותה לחיי היום יום שלי. קיבלתי לארגז כלים שלי המון ביטחון ויכולת להניע דברים שבעבר מאוד חששתי מהם. ממליצה מאוד להגיע לחוות ולהוציא את המנחה הבריא שבתוככם ממש מרגש. תודה רבה…" שלומית דוידוביץ', מפיקת מעגלי שירה מקודשת

שנחזור אליך להרשמה?​