כן / לא / בטל

האדם שזה עתה פגשת השפיע עליך וביצע בך מספר שינויים – האם ברצונך לשמור אותם? כן / לא / בטל – תארו לכם שבסיום כל מפגש בחיים, תקפוץ לנו שאילתא כזו.

לי יש. הזמנתי אותה כשהרגשתי שמשהו פה חייב להשתנות ומשום שזה לא קורה מעצמו, זה ככל הנראה יקרה מעצמי. היה זה גם אותו הרגע בו הבנתי שכאשר השאילתא איננה, ברירת המחדל היא "בטל" והמשמעות היא שאינני בוחר (לכאורה), אינני מעורב (לכאורה), ואינני לוקח אחריות על השינוי שכרגע חל בי ובמציאות.

יש שיאמרו ש "בטל" מאוד דומה ל "כן" ואם קיים ביניהם הבדל, הוא זניח. אינני מסכים. בעוד שה "בטל" מסיר אחריות מהמודעות למקום ממנו באתי, כמו גם מזה שאליו אני הולך… ה "כן" מגיע מתוך בחירה מודעת להכיל ולהחיל את השינוי או את חלקו ברבדי העצמיות. זהו ההבדל עבורי, בין רגע הלידה בגיל 0 לרגע הלידה בגיל 30. כן, אלה הם שני רגעים שונים בחיים.

 
.

ומה בנוגע ל "לא"? האם אפשר להימנע מהשפעה של משהו עלי? מכל אותה אנרגיה? באמת מעניינת אותי התשובה שלכם… להרגשתי ככל שאני מתאמן יותר ושואל מהי הבחירה הבריאה עבורי כרגע? – מתרחב החופש שלי לבחור: "מה שבריא לי נשאר, ומה שלא בריא לי משוחרר". כעת נותר למצוא מורה שיכוון אותי, מה בריא שיישאר ומה בריא שישתחרר?

החידה נפתרה כשהסכמתי לקבל את ההזמנה של מוהנדס גנדי: "היה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם". מרגע זה השתנו חיי לבלי היכר. אותה אחריות לבחור בריא, שינתה אותי באמצעות השינויים שעשיתי במציאות שלי. כל מרחבי החיים השתנו. האנשים, החברים, המקומות, הבית הפיזי, המזון שנכנס לפי, העיסוק היומי שלי ועוד ועוד. אך השינוי המשמעותי והמהותי מכל, הייתה החוויה הפנימית שלי. תחושת הגמישות והחופש לבחור. הרגשה של לידה מחדש מתוך בחירה שלי – מתוך בחירה בעצמי.

רגע לפני שאסכם בשאלה בריאה, משתף שבעוד שבועיים מתקיים סופ"ש התהוות – מסע קבוצתי ללידה מחדש, בקיסריה על המים. הנופש הכי טוב שתוכלו לתת לעצמכם בעת הזאת! ותהליך שמדבר בדיוק את השפה הזאת. אז אם נגעה בכם האפשרות להרחיב את החופש לבחור בעצמי – לבחור בריא – תנו מבט בקומנט הראשון.

לסיכום: האדם שזה עתה פגשת השפיע עליך וביצע בך מספר שינויים – האם ברצונך לשמור אותם? כן / לא / בטל – מה דעתך?

אהבתם? העבירו את זה הלאה