המדריך להגשמה בריאה

נאמר שה "עצמי" שלנו הוא נבחרת כדורסל ואנחנו המאמנים שלה. חלק מהשחקנים מוכרים לי היטב וחלק פחות (כמו גם נקודות התורפה והפוטנציאליים שלהם). חלקם מחוברים היטב לאחרים בקבוצה וחלקם פחות. בכל רגע אנו מתמודדים עם עניינים שונים בהם חפצים חברים שונים בקבוצה. בעוד שאחד מחבריה לא חושב על שום דבר פרט לאוכל, השני התאמץ יתר על המידה וחייב לנוח, והשלישי רוטן משום שלא העלנו אותו למגרש כבר המון זמן.

בהמשך לדוגמא, ניתן להסיק שלעיתים נרגיש שאנו מתפקדים כיו"ר חבר מנהלים רציני, ולעתים אנו מנהלים גן ילדים (וממש אין הכרח שהאחד עדיף על השני). ככל שאנו המאמנים והקבוצה, איננו קשובים לחבריה וסגורים בפני הקולות השקטים, כמו גם איננו פתוחים בפני רעיונות חדשים ופורצי דרך – אנו מתנהלים דרך קונפליקט פנימי ומשקיעים אנרגיה רבה ומיותרת בעשיית בחירות ומימושן.

ככל שהקבוצה שלנו מגובשת יותר ונוהגת בחבריה באינטימיות, אותנטיות ואמפתיה, מתחזק האמון בין חברי הקבוצה, והדרך כמו גם התוצאה, נסללות בפנינו ללא מאמץ – וזהו המפתח להגשמה עצמית בריאה. אז מה עושים? נותנים לחברי הקבוצה דוגמא בריאה! הופכים להיות המאמנים הכי טובים שלה, דרך הקשבה לכל הקולות, דרך העצמת הילדים (סליחה…) החברים השקטים יותר ועד הסכמה להגיע למקומות בהם לא דרכה כף רגלה של אף קבוצה לפני כן…

 

להפוך את הקבוצה שלנו לנבחרת שכיף לאמן אותה, לעלות למגרש מלאי תשוקה, לשחק את המשחק בהתלהבות, ולשתות כוס בירה טובה בסיומו (ולא משנה מה הייתה התוצאה!) – יכול להיות תהליך מייגע ומתסכל או דרך שמחה ומאושרת. את האפשרות השניה אנו מכנים "דרך האהבה". כדי לצעוד בדרך הזו, דרושים מקורות השראה טובים, תהליך בריא וכלים מקצועיים – את כולם אנו מספקים בסדנה שלנו למאמנים החדשים…מזמין אתכם ביחד עם הצוות, לצאת להרפתקה משנה חיים! ולהפוך להיות המאמנים הכי טובים לנבחרת שלכם בסדנת המאסטרים.

היו המאמנים הכי בריאים לקבוצה שלכם, ואהבו את כל חבריה בכל תנאי!

שבוע בריא 🙂 אביב והצוות

אהבתם? העבירו את זה הלאה