המדריך לעדכון חוזים

מעשה בעלם נחמד שרצה לחיות את החיים. מהפחד שלא יהיה אהוב או מספיק טוב, החל ליצור לעצמו חוזים. לשם כך התחייב לעשות כל שביכולתו ע"מ לענות על צרכיהם של אחרים. הכל ע"פ נקודות המבט של החברה בכלל ובפרט של המוצלחים.

לאורך תהליך האילוף הוא שם לו למטרה, דימוי של מושלמות כדי לזכות באישור והכרה. במיוחד מאלה שהוא אהב, הורים, מורים, חברים ואיך לא… אלהים. על מנת לממש ולהקרין את המושלם, החל להשתיק חלקים שאותם מצא מנוגדים לדימוי האידיאלי, מבלי לעצור אפילו לרגע ולשאול, האם טוב לי או רע לי?

למרות שלא ברר מדוע מהמטרה הוא דווקא מתרחק… הגביר את הקצב גם כשהגיעו גלים גדולים של עצב. רק כעבור 7 שנים של תסכול והמון כאב, קרה הנורא מכל, הוא גילה שאיבד את אלו שאליהם ביקש להתקרב, להרגיש שייך וקרוב ללב. בדיוק כאן הוא גם מצא את הפער העצום, בין מי שהוא מבקש להיות עבור אחרים ובין מי שהיה יכול להיות אם כולם היו פשוט נעלמים.

קשה עד מאוד היה לו עם המסקנה הבלתי נמנעת, הוא חש כי מעצמו התרחק ואת ליבו נטש. מה עשה? התנועה הבאה לא הייתה לו ברורה. להוריד את המסיכה ולבחור באותנטיות, משמע להודות שהדרך בה בחר, לא הייתה נכונה – וזו ממש לא הצלחה. יותר מזה, מה אם עכשיו לגמרי יפסיקו לאהוב אותו? ומה אם מתחת למסיכה יגלה משהו שהוא לא אוהב בעצמו???

 

.

ואז זה קרה, לפני שש עשרה שנה… הפגישה עם אותו עצמי ערום ואותנטי, הייתה לראשונה כמשתתף בסדנה. הוא ישב מול שתי כריות. על אחת ישב זה עם המסיכה, על השנייה ישב המושתק והפגישה החלה בשקט מוחלט. ממש באותו הרגע ומעצם ההבדלה, הבין שלמרות שהם שונים, שניהם ראויים… לשניהם זכות קיום ושניהם דבר מה דומה, מבקשים. באותו הרגע גם הרגיש שעצם הנוכחות, האישור וההכרה, מאפשרים לו ולהם לשוב הביתה אל המנוחה והנחלה. מכאן החל נותן לשניהם כאחד את מתנת החיים הכי גדולה – אהבה.

לאחר שזיהה ושינה את החוזה הזה, היה לו קל להבחין בעוד ועוד חוזים שטווה לעצמו לאורך השנים. דרכם סיפר לעצמו מה מותר ומה אסור, במה הוא מאמין ובמה לא, מה יכול לעשות ומה עדיף שפחות. בכל פעם שחש כי דבר מה אינו כשורה, פתח את המגירה והחל לעיין בחוזה שעשה. אט אט שיקם עצמו ותבע את החופש שלו בחזרה. הרבה כח רצון היה דרוש לו לשנות את השפה, להפר את ההסכמים הישנים ולבחור מחדש בחיים, אך מעצם הבחירה דרמת הגיהנום נעלמה והחלה נרקמת לה דרך של אהבה.

מרגישים שראש השנה הוא הזמן לעדכן את החוזים מפחד לאהבה?
בחרו את דרך האהבה שמרגישה בריאה
***************************************

1. מחזור 30 דרך האהבה – Mastering ערב פתוח 14/9/21
סדנת הדגל התהליכית 18 מפגשים לריפוי והגשמה – טבע האדם, ניר צבי

2. התהוות – מסע קבוצתי ללידה מחדש
סדנה שחובה לעשות לפחות פעם אחת בחיים – מצוקי דרגות, ים המלח

3. סופ"ש 4 ימים דרך האהבה – ONENESS
כל מילה מיותרת. מוזמנים להתאהב בחיים! – אשרם במדבר, שיטים

ואם הגעתם עד כאן, יופי! כל הסדנאות כרגע במחיר מוקדם 🙂

שנה של חופש ובריאות לכווולם, אביב

אהבתם? העבירו את זה הלאה