עצמאות בריאה

יום העצמאות מחבר אותי לדגל ישראל. מסע ארוך עברתי עם הסמל המזוהה עם המדינה והעם היושב בציון.
.
כילד ונער עמדתי לצדו וקראתי את "הצבי ישראל" בכל טקס אפשרי בישוב מגורי – אריאל, כחייל ומפקד בצנחנים הנפתי אותו מחברון ועד לפאתי לבנון, כאדריכל "שהנדסה תיאורית" היא המקצוע האהוב עליו, נפעמתי מתכונותיו של "המגן דוד", וכחוקר של דרך הטבע לבריאות, אני לומד לממש את הכוח הטמון בו כל רגע ורגע.
.
לא אשתף אתכם בסיפורי העבר, אלא שאביא הסתכלות חדשה ונושא בריא לשיחה, בשעה שתחגגו עם המשפחות והחברים את העצמאות האמיתית…שנתחיל?!
.
צורת המגן דוד מורכבת משני משולשים, האחד פונה מעלה לשמיים, והשני פונה מטה לארץ. למה? כי "בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ". זוהי המעטפת הבריאה החובקת את האדם שנברא ביום השישי, ומשמש כמקשר בין השניים המצוינים בדגל באמצעות שני פסים מקבילים.
.
הצורה הדו-מימדית של המגן היא למעשה השטחה של צורת המרכבה התלת מימדית המוכרת לנו, בעלת 8 קדקודים המכוונים לאין סופ ∞ וכאן בדיוק טמון הסוד…
.
.
כוחו של דוד המלך לא הגיע ממגן שצורתו זהה לסמל הטבוע על דגל ישראל, אלא שידע והאמין שיש הרבה מעבר למסוגלות האדם בעולם הזה, אפילו אם אתה מלך ישראל.
.
דוד כמו כל אדם ישר-אל, שאינו מגיע ממקום של "כוחי ועוצם ידי", הנותן אמון בבריאה ובוחר להיות ישר-אל: כלומר ישר עם אלוהיו, מקבל את ההגנה מהמגן הגדול ביותר, אלוהי כל השמיים וכל הארץ בכבודו ובעצמו! וזאת כדי להגשים את כוונת הלב שלו ושל הבורא כאחד.
.
חברים, עצמאות אמיתית איננה רק חופש רצון ופעולה, אלא תהליך מודעות ובהירות חסר פשרות בנוגע למכלול ההשפעות המניעות אותנו בעולם – זוהי ערות לכך שהעצמי שלנו כמו גם העצמאות שלנו אינם סופיים! זוהי האחריות שאנו מקבלים לנהוג ביושר ואותנטיות עם כל מי שנקרא בדרכנו, ובראש ובראשונה עם עצמנו ואלוהים כאחד!
.
כנראה שהג'ינג'י ידע את זה קודם…
חג עצמאות בריא 🙂 אביב

אהבתם? העבירו את זה הלאה