סוגרים את האשרם בעיר

בסוף 2015 הגיע הרגע ומפתחות ה "אשרם בעיר" הוחזרו למחלקת הנכסים של עריית גבעתיים. עברתי חצי שנה מאוד מאתגרת, בלשון המעטה, בכל הנוגע לשחרור המקום. מקום שהיווה והתווה דרך בריאה לאלפי משתתפי סדנאות ומאות מנחים ומטפלים. מקום שאפשר לי לתת את מתנתי לעולם, במאות מפגשים סדנאיים ותהליכים פרטניים. מקום שהיווה בית לרבים ויצר משפחות מכילות ותומכות. מקום שחיבר אנשים בפשטות ואותנטיות, אפשר להתבונן פנימה ולחיות שמח יותר, בריא יותר ומאושר יותר – וזה המון, בעיקר למקום קטן המסתתר לו בבטן של אמא אדמה, מאחורי הדלת הירוקה בגן הבנים, גבעתיים.

ההחלטה לסגור את המקום, שלכאורה "נכפתה" עלי, לא הייתה נעימה בתחילה והעלתה המון תהיות בנוגע למתנת השחרור הכנה שאני מבקש לקבל. הקושי הגדול היה לחבר את האתגר הטכני והקשיים הבירוקרטיים שבשימור המקום, עם המהות הרוחנית של הג'רני שלי ועוד לקרוא לזה "מתנה". לא הבנתי ולא רציתי להבין, מה ראבק רוצה ממני. האמת היא שרציתי לכעוס, אז זה מה שעשיתי! מה מתנה, מה?!…אינעל העולם, עבדתי קשה ובמיוחד בשנה האחרונה, מתוך 5.5 שנים כדי להחזיק את המקום הזה, לשמר אותו ולאפשר לו להיות בית לריפוי והגשמה! ס'עמק!!

בדיוק ברגע הזה, כשהסכמתי להוציא את מה שהרגשתי, החוצה ועד הסוף, הבנתי שאני לא רוצה לעבוד קשה ולהיות קרבן של הבחירות שלי. אני רוצה לאהוב את מה שאני עושה ולאפשר לבריאה לשוב ולנשוב במפרשי החיים שלי לבריאות. צ'מעו, זה לא היה קל, אך אט, אט, עם המווון אמון בכח החיים ובך אלהים… התפוגג לו מסך העשן והבחירה הרגישה ברורה  יותר. עם השבועות והחודשים שחלפו, הרגשתי שהמפגש הישיר והאותנטי עם משתתפי הסדנאות למיניהן והליווי הפרטני, הם משאת הנפש הכנה שלי וזה מה שאני רוצה לעשות! משם לפה, נפתחה לרווחה סדנת סופ"ש "התהוות" ונוספו עוד שני מחזורים של "דרך האהבה". תהליכים שעד היום התקשיתי להציע, בעודי משקיע שעות רבות בניהול האשרם.

.
.

ואז… לפני שבוע, הרגשתי שקבלתי את המתנה שלי. במהלך סופ"ש "התהוות", הרגשתי הלכה למעשה, עד כמה הייתה בריאה לי הבחירה. הבנתי שאת מה שאני סירבתי לעשות למעני, עשה הטבע עבורי. למדתי שוב (נו, מה…) שבריא לי לעשות בדק בית בנוגע לשגרת החיים שלי כל רגע ורגע. לא לקבל שום דבר כמובן מאליו, להמשיך להסכים לצאת מאזורי נוחות שאינם משרתים אותי עוד, ולצעוד בראש מורם וכוונה בריאה, לעבר הלא נודע…

אהובים ואהובות, מודה על הזכות להתהוות דרך הקסם הזה. מודה לכל מי שלקח חלק בחיי "האשרם בעיר, גבעתיים", לאורך השנים. מודה לחבר שלי, שי משיח, שהיה שותף פעיל בדרך המשותפת הזו. אני אוהב אותך שי. מודה למיכל ברז"ל כהן, על מאות תהליכי הריברסינג שהנחתה באשרם בעיר ועל חברות בריאה ומלמדת. מודה לצוותים של "דרך האהבה" לאורך השנים, שליוו אותי בדרך חסרת פשרות ועשו את המקום, בית בריא לכל משתתפי הסדנא לדורותיהם. תודה ליאנה, בועז, דרורית וכוכבית על מלא דברים!

תודה למשפחת האשרם בעיר על המפגשים באשרם ומחוצה לו – תודה על קבלות השבת והליכות המלאכים שהיו ויהיו… מודה לעיריית גבעתיים על האפשרות להשתמש במרחב לאורך השנים. תודה ענקית לכל המנחים שהביאו את מתנתם האותנטית, זוהי זכות גדולה לפגוש ולהכיר אתכם – אנחנו עוד נפגש… תודה לכם, משתתפי הסדנאות ואורחי המקום, על האמון בקסם הזה – המשיכו בדרך ושתפו את כל המבקש ריפוי והגשמה בעשייה המבורכת שלכם. זכרו, אנחנו מחזיקי הדגל! נשמו להרגשה והניפו אותו בגאווה. תודה. תודה. תודה…

לשיתופים, שאלות, יעוץ ופרטים 054-3050100
בהודיה וברכת דרך בריאה, אביב והצוות 🙂

אהבתם? העבירו את זה הלאה