משנה מקום – משנה מזל

"אנו מעצבים את ביתנו, ואחר כך ביתנו מעצב אותנו" ווינסטון צ'רצ'יל

לפעמים פשוט לא הולך! בשבוע שעבר חזרתי משהות ממושכת במדבר. אורח החיים השקט והאיטי אפשר לי לעבור מסע מדהים שנותן אותותיו גם ברגע זה. אך בעודי מנסה לשוב לעשייה ופעילות שגרתית וביניהן כתיבת שורות אלו, אני חווה קושי. קצב החיים השונה, הזיכרונות המדבריים והרצון הטבעי לעכל את המסע, דוחים כל עשייה, ומעלים בי את השאלה האם באמת חזרתי מן המדבר? ואם כן, מתי תשוב לנשוב בי רוח האביב היוצרת והפורייה?!
.
יושב בשקט המאפיין את גינת ביתי, אל מול שדה ירוק, ותוהה, כיצד לפתוח מאמר אודות "דרך הפנג שואי"? אולי אספר כמו שמקובל כי פירוש המונח פנג שואי הוא רוח ומים… ושורשיו התפתחו בסין לפני 1000 שנים… אבל זה לא אני. לא עכשיו. אני רוצה לחדש! אני רוצה להתחדש!!! אז איך עוצרים את שטף המחשבות המוכר מהעבר? ולמה פשוט לא זורם לי?!
מקשיב לתלונות ולרגע אחד, יכול לראות עצמי על חופו של ים, אל מול הגלים, נושם לרווחה ומחייך. לא חלפו מספר רגעים והייתי בדרך לשם. בודק מה אני מרגיש… האם זו הדרך? או שמא תירוץ נוסף לחמוק מהיצירה…
.
וברגע הבא, גלים נשטפים אל החוף, ילדים משתובבים בחול, רוח עזה פוגשת את גופי וזוג צעיר חולק פלחי אבטיח. ואני? אני חלק מכל זה, מקשיב, מרגיש, נושם, מחייך ומסכים להיות, רק להיות… ולפתע הבזיקה בי ההבנה "זוהי בדיוק דרך הפנג שואי. זו היצירה שלי".
מחייך ושולף דף ועט, התחלתי לרשום משפטים בלי שום סדר מיוחד: "פנג שואי" כתבתי, "בחירה בשינוי דרך מודעות", והמשכתי, "היכולת לשים לב לסביבתנו ולהשפעתה עלינו", ועוד, "שינוי מרחב המחייה הפנימי, דרך שינוי מרחב המחייה החיצוני", ועוד אחת, "יצירת איזון פנימי התומך בריפוי והגשמה עצמית". בראש הדף רשמתי "פנג שואי – משנה מקום, משנה מזל". הפסקתי לכתוב, הנחתי את הדף לידי והמשכתי לחייך…
.
.
אט, אט החלו העננים בראשי להתבהר. כמה שזה פשוט, הרהרתי. כל שנדרש היה להקשיב לקריאת הלב ולבחור לשנות… שינוי המקום שרת באופן הטוב ביותר את הרצון שלי להיפתח, לכתוב מאמר זה, ולשוב לעשייה מגוונת ומפרה בחיי – כמו שאני אוהב.
.
בדרכי הביתה נשמעו קולות נוספים, אך להן כבר היו תשובות ברורות יותר. האם בכל פעם שנבקש איזון נצטרך לעקור מביתנו? אז זהו שלא. לאחר שינוי מהותי ושהייה ממושכת מחוץ לבית, נכון לשוב לשגרה בהדרגה ולהתאזן בטבעיות דרך המון הקשבה, קבלה ואהבה עצמית – לעיתים קרובות דווקא מחוץ לבית.
.
בעת "שגרה" כשאנו יוצאים את ביתנו ושבים אליו כמדי יום, לבית יש השפעה מכרעת על חיינו. לכן רצוי לאתר את האנרגיות המשפיעות עלינו במרחב ואת האנרגיות להן אנו זקוקים.
.
דרך הפנג שואי ובהסתמך על ההבנה כי כל חומר הוא אנרגיה במהותו, ניתן לתכנן ולעצב את מרחב המחייה הפרטי שלנו, וכך לנתב את האנרגיות הסובבות אותנו ומשפיעות עלינו, לשם יצירת איזון פנימי ותמיכה בקיום ובהתפתחות שלנו.
.
זהו זה! עכשיו הגעתי הביתה 🙂

אהבתם? העבירו את זה הלאה