מקום בטוח

מה מיוחד בסדנאות בהן אני השתתפתי, טרם נולדה דרך האהבה?

שאלה חכמה ובריאה שנשאלתי אמש, מאחת הנרשמות (אולי, הערב נדע…) לסדנת ה- ONENESS הקרובה. את התשובה הבטחתי לתת לה הערב ואת הדרך והמסקנה אליה הגעתי, מרגיש לי לשתף גם כאן.

ההתבוננות הפנימית החלה הבוקר, עם מה שיש ועושה לי נעים בלב, העשייה שלי. היצירה. הבריאה… העצמאות וההתרגשות הזו שלתוכה אני מתעורר כל בוקר. היא, היא ה "למה" שלי לחיים והמבין יבין… מאחל באמת ובתמים לכל אחד למצוא ולקום עם התשוקה הזו כל יום, לכל יום.

מכאן התחלתי בסקירת הדרך שצלחתי, המהות ונושאי הסדנאות בהן השתתפתי. לא מצאתי תבנית או אחידות כלשהי, הן היו כל כך שונות ומגוונות.

המשכתי בבדיקת התזמון, כלומר מה אפיין את הרגע בחיים בו נכנסתי לתהליך – אך גם שם לא מצאתי את התשובה. הבחירה והרישום לסדנאות לא התאפיינו בפניות שלי, במצב הכלכלי שלי, ואפילו לא במצב הרגשי שלי.

גם בבדיקת המורים… הבנתם. את הדרך עשיתי עם מורים וותיקים ומנוסים ולעתים קרובות במהלך ניהול האשרם בעיר, סקרנו אותי וקפצתי למים "לסדנאות חדשות" עם מנחים צעירים איתם נפגשתי לראשונה.

בדיוק אז נזכרתי בשיתוף של משהי מאחת המדיטציות האקטיביות הראשונות שהנחיתי באשרם. ההרגשה לה פתחתי את הדלת הייתה נעימה. היא הבהירה לי שהסיבות בגינן אני נרשמתי והשתתפתי בסדנה כזו או אחרת, מעולם לא היו מחוצה לי – הן תמיד נבעו מתוכי. מתוככי הפנימיות והצרכים הבסיסיים שלי.

הבנתי שבתוך תוכי בסך הכל בקשתי מקום שארגיש בו בטוח. מקום בו יראו אותי ויקבלו אותי איך שאני. בלי קסמים, עצות גדולות וטיפים לחיים מאושרים, אלא מקום שיאפשר לי לעשות את הדרך בקצב שלי, מקום שבו ישמרו עלי בזמן שאפרוץ את הגבולות שלי. מנחה עם לב שרואה טוב, שיהיה או תהיה שם בשבילי ברגעים המאתגרים וישימו מולי מראה מכילה, תומכת ואוהבת, של כוחות הנפש הקיימים בי. בתוכי. בעצמי. זה מה שהיה מיוחד בסדנאות בהן השתתפתי.

 
.

תהליך בריא אם כן, מחויב ליצור אינטימיות ואחדות במרחב. אין הוא שולל קונפליקטים והתנגדויות (ביני לבין אחרים או ביני לבין עצמי), אלא חכם דיו להוות להם בית. בית לדואליות, לקיבעונות ולנפרדות – וזו הדרך שעשיתי בסדנאות הללו, צעדתי דרך האהבה ליצירת אחדות.

השאלה עליה אשיב הערב, הביאה אותי להיזכר בי כמשתתף ולראות בבירור את הבקשות הכי פשוטות אך הכרחיות של כל משתתף בכל סדנה. בעת שאנו מרגישים ראויים – שרואים אותי ואת הלב שלי, הכרחיים – שהעולם לעולם לא יוותר על המתנה שאני, ואהובים – שאני האדם שלו תמיד חיכיתי! ניצור בדיוק את אותו הקשר עם החלקים בנו, שהגיע העת לפגוש, לקבל ולאהוב.

סדנה בריאה עבורי, מאפשרת לי לתת אמון בדרך החדשה פנימה ולנסוך בי את הביטחון הדרוש, לעזוב את חוף המבטחים וליצור חיים חדשים – לאחדות פנימית ואהבת אמת.

זוהי בדיוק התנועה שאנו לומדים לעשות בדרך האהבה מעל 10 שנים. טרם כל סדנה עובר הצוות תהליך הכשרה ייחודי, הכולל מספר שלבים וביניהם דגש מהותי על האינטימיות והאחדות בצוות. מראה זו הניצבת בפני חברי הקבוצה מרגע ההרשמה לסדנה, עושה את אחד ההבדלים המשמעותיים והמהותיים בין כל סדנה, לסדנה של דרך האהבה.

בעוד שבועיים יצא הצוות שבתמונה לגן עדן באשרם במדבר, להנחות את סדנת ה- ONENESS, המאפשרת את 7 השלבים של דרך האהבה. בסדנה נרכוש את הכלים שאפשרו לי לפני 15 שנים, לעשות את השינוי הבריא בחיים.

אהבתם? העבירו את זה הלאה