מדיטציה – סוד הקשב המואר

אחת הפרשנויות השגורות והשגויות בפיו של כל שוחר מודעות עצמית והתפתחות אישית, מיוחסת לתרגול מדיטציה.

לאורך השנים פגשתי מתרגלים רבים שבעיניהם נתפסת המדיטציה כמאמץ לעצור את המחשבות הטורדניות – שזה לא מציאותי בעליל. אחרים שתפו בגאווה על היכולת לתפוס, להגדיל וליהנות מהרווח שבין המחשבות, וכך לזכות ואפילו לרגע קט, בשלווה המיוחלת – שזה נחמד ורומנטי, אבל זה כמו ללגום מאוקיינוס של אהבה דרך קשית.

קצת עובדות: ברגע ששתי "העיניים החיצוניות" נעצמות ותשומת הלב מכוונת פנימה, המחשבות נוטות להאיץ במקום להאט ובוודאי שאינן נעצרות, והתחושה המתקבלת היא של רעש פנימי במקום השקט לו ייחלנו מלכתחילה.

אז מה הועילו חכמים בתקנתם, אם בפועל אינה משיגה המדיטציה את מטרתה? הסוד הוא בכוונה. אדם שיתרגל מדיטציה במטרה להשיג את השקט והשלווה, יתאכזב וכנראה שיוותר על ההתנסות הבאה, משום שבאופן טבעי יפגוש גם את הרעש הפנימי (וזה ממש, אבל ממש בריא! אבל זה כבר לפוסט אחר שלי).

 
.

מאידך, דווקא מתרגלים המוכנים לצאת למסע אל הלא נודע, המבקשים לקבל בברכה כל תחושה, הרגשה ואפילו מחשבה, הבאים בזרועות פתוחות לכל חלקי האישיות, גם השליליים, אלו שלימדו אותנו לדחות, כמו כעס, קנאה ואפילו יצרים מיניים – אלו הם מתרגלים בריאים.

אז מה בפועל עושים? בכל פעם שעולה התנגדות ומלחמה ולא משנה מהי הסיבה, הביאו קשב מואר למרחב הפנימי ולפגישה. זהו סוד השלווה הפנימית, זוהי מדיטציה בריאה, וזה מה שהזמינו אותי ואת הצוות בסופ"ש האחרון, מחזור 27 של דרך האהבה. תודה עליכם אהובים שלי ❤️

מחר מתקיים ערב מבוא פתוח למחזור 28 של סדנת המאסטרים. אם כבר השתתפתם, שתפו משהו או משהי שלו או לה בריא יהיה כעת לקבל ההזמנה… ואם טרם השתתפתם בסדנה, תנו מבט ואולי ביחד נפתח את הדלת לחיים חדשים דרך האהבה ❤️❤️❤️

אהבתם? העבירו את זה הלאה