מאושר באמת

"אני מאושר", זו אינה הצהרה נסיבתית אלא בחירה הווייתית!

ככל שנאמין כי המטרה שתביא לנו אושר היא נשגבת יותר, כך הוא ירחק מאתנו. כאשר תשתחרר האמונה כי האושר מותנה בסיבה או תוצאה מסוימת, נחייה דרכו יותר. האושר אינו מותנה בדבר – האישור לקיום קיים מעצם היותנו. לכן אין זה משנה מה נהייה, עם מי נהייה, היכן נהייה, או מה יהיה. יש שירימו גבה לנוכח הצהרה זו ויזכירו לנו כי העולם אינו ורוד, החיים קשים ושהסבל עדיין קיים. לכל אותן אמירות נשיב כי הצדק גם עימן. התנסויות חיינו נתפסות לעיתים כקשות, לא הוגנות ואפילו רעות. מהו אם כן ההבדל המהותי בין אדם הסובל מטבעו, לאדם המרגיש מאושר מטבעו?
ננסה להשיב
.
הסבל הוא תוצאה של אי קבלת המציאות, כפי שהיא. הוא מתעורר מדחייה של דבר הקיים בחיינו או מהימשכות לדבר שאינו קיים בהם. ככל שנאמין כי קשה לנו יותר ויותר לחיות עם הדבר או בלעדי דבר מה אחר בו אנו חפצים, יגדל הפער בין הרצוי למצוי ותגבר מידת הסבל. רגע אביב! אתה אומר שאסור לי לרצות ולכוון למטרות שונות בחיי?! מותר לך, אך בריא שיהיה הדבר דרך קבלה מלאה של המציאות כפי שהיא ולא כפיצוי על החוסר או העודף בחייך. שנמשיך?!
.
האושר, כשמו כן הוא: מתן אישור למציאות חיינו כפי שהיא. קבלה מלאה של כל מה שי לנו ושל כל מה שאין לנו ושל כל מה שהיינו רוצים שישתנה עבורינו. זוהי דרך הבריאה. תחושת האושר בחיינו, טמונה בקבלה ובאהבה לעצמנו ולעולם, בכל רגע ורגע ובשינוי המתרחש מרגע לרגע. קיבעון מכל סוג שהוא או רצון בשינוי מידי, אינם דרכי הבריאה וע"מ לספר לנו זאת, מניף עבורנו הטבע את תמרור ההכוונה של הסבל למען נקשיב, נתעורר ונבחר בדרך בריאה יותר. "הדרך הבריאה" היא תכלית הפער בין הרצוי למצוי. אם לסבול או להיות מאושרים עימה, זו בחירה שלנו בלבד! הבנה זו משנה את יחסינו לחיים, הסבל מפסיק להיתפס כעונש או כדבר רע, והופך לתמרור הכוונה – לבריאות, אושר ואהבה.
.
אביב, האם ניתן ללמוד איך לבחור ולצעוד בדרך הבריאה? כן אהוב, כל רגע. ישנן סדנאות ייחודיות העוסקות בדיוק בנושאים אלה. במקרה… יצרתי את סדנת המאסטרים. הגיעו דרכי לעולם שתי בנות וזו ביתי השלישית, עם כל המשתמע מכך. הסדנא עוסקת בדיוק בנושאים הללו. זוהי אקדמיה חוויתית לחיי אושר ואהבה. ערב המבוא מתקיים השבוע ביום שלישי 6/11/14. זה קורה כאן בבית, באשרם בעיר. ובקיצור, אתה מוזמן… 🙂
.
חברים וחברות, כולכם מוזמנים. כאן ועכשיו ובכלל.
התבוננו, עשו בחירה בריאה ובואו. להתראות…
אביב ומשפחת האשרם בעיר

אהבתם? העבירו את זה הלאה