כשהאדריכלות פגשה את הפנג שואי

”חייב האדריכל לתכנן את המרחב ע"פ צרכי הלקוח ובהתאם להתנהגות האנושית“ לאנג

טרם אשתף מהו פנג שואי ומהי מהות האדריכלות ואביא את תוצאות המפגש ביניהם, אספר כי כאשר נחשפתי לראשונה לדרך הפנג שואי, שללתי אותה על הסף
.
כאדריכל סירבתי לקבל תורה שבכוחה להשפיע באופן כה אינטנסיבי על בני המקום, מבלי שתימצא במערכי הלימוד של הפקולטות לארכיטקטורה. עם זאת, דווקא שאלת הרלוונטיות של הפנג שואי והמפגשים התכופים עם העוסקים בתחום, פתחו בפני את הדלת לדרך חדשה…
.
תחילה השתמשתי בכלים מדעיים שהיו מוכרים לי, כגון: ממצאיו של ניוטון, תורת היחסות ומכאניקת הקוואנטים, המתייחסים לרובד האנרגטי של החומר והחיים בכללותם. בהמשך הוסיפה דרך המודעות העצמית וחקר התורות הרוחניות בהן עסקתי, את התבלינים המדויקים. עם הזמן לא נותר לפנג שואי כמו גם לאדריכלות, אלא לחשוף בפני את פניהן האמיתיות. מאז מאפשרות לי השתיים לשלב תכנון פרקטי והרמוני, עם עיצוב אנרגטי לריפוי והגשמה.
.
פירושו המילולי של המושג "פנג שואי", הוא ”רוח ומים“. ברמה הפרקטית מתאר המושג את שני היסודות ההכרחיים לקיום היקום. ברמה הסימבולית מיוחס המושג לשתי אנרגיות המניעות את חיינו לפי ”הטאו“. הרוח נושאת את אנרגיית היאנג, הזכרית והשמימית והמים נושאים את אנרגיית היין, הנקבית והארצית.
.
שורשי הפנג שואי התפתחו בסין. ניסויים אמפיריים והתבוננות ארוכת שנים ובלתי אמצעית בטבע, הביאו למציאת נתיבי הזרימה של הצ'י – אנרגיית החיים… המאפשרת את קיומה של הבריאה ולמעשה מזינה ומקיימת אותנו, בכל זמן ומקום בהם אנו חיים.
.
.
מקור המילה "אדריכל" הוא בשפה הארמית, שם נכתבה ונהגתה "ארדיכל", כצימוד של שתי מילים: ארד (Ard) – משרת, ואיכל (Aickal) – היכל, מקום. פירוש המילה בשלמותה ”משרת ההיכל“.
.
בכוונתה וביכולתה של האדריכלות לשרת את ההיכל הפנימי שלנו, דרך ההיכל החיצוני. כלומר לתכנן ולעצב את מרחב המחייה באופן שישרת את המשתמשים בו ויתמוך בהתפתחותם.
.
פרקטיקה, דינאמיקה, אסתטיקה ואפילו קונסטרוקציה, הם חלק מרבדי התכנון שנכון לאדריכל לחשוף בפני בני המקום. רק בדרך זו, של שיתוף והקשבה, ניתן ליצור מרחב מחייה המתאים בדיוק למידות המשתמש.
.
עם הזמן ומגוון ההתנסויות נוכחתי לדעת כי השילוב של שתי הדרכים, הוא הנכון ביותר עבור כל אדם באשר הוא.
.
כיום, מרגיש אני בוודאות גמורה ומתוך נאמנות לדרכי הטבע, כי דרך האדריכלות והפנג שואי ניתן לשלב לאחד.
תכנון פרקטי והרמוני עם עיצוב אנרגטי לריפוי והגשמה, וליצור קרקע פורייה להתפתחות מכל סוג שהיא.

אהבתם? העבירו את זה הלאה