הסוד של בר כוכבא

רבים מאתנו רואים בגיבור ילדותינו צד אחד יותר מהצד השני. אם נבקש לחשוף עצמנו באמת ולחיות במודעות וחופש בחירה בריאה יותר, עלינו ללמוד היום את השיקוף הקיים בבחור שמעליו חג כוכב האלוהים…

שמעון בר כוכבא – הנהיג את יהודי ארץ ישראל במרד מול רומא במאה הראשונה לספירה. כישרונותיו היו בעיקר בתחום הצבאי ולא הרוחני, ורבי עקיבא וחכמים אחרים ראו אותו כמשיח. יש מקורות בחז"ל שמספרים על דבר גבורתו, ויש מקורות אחרים שמכנים אותו "בר כוזבא", משום שהכזיב את העם ואלוהיו. אמת, בר-כוכבא הוביל את העם לעצמאות ולתודעת לאומית חדשה, אך דומה שמכאן ועד האמירה "אמת תורת בר-כוכבא" יש דברים נסתרים ושום דבר אינו מובן מאליו.

האם מי שאומר בלבבו "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה" בהכרח אינו מבחין באלוהיו, או שמא מכיר בו ומהווה שלוחה בריאה לאותה "יד חזקה וזרוע נטויה" שהוצאנו ממצרים?! שאלה מצוינת. והתשובה? כנראה שזהו הסוד המסתתר בגיבור שהתיידד עם ארי-אל, וזוהי גם בדיוק הבחירה הבריאה עבורנו. לוותר על חיים של נפרדות ולהכיר בכוח האחדות. להכיר בכוחו של האחד לחיים בריאים יותר…

.

.

בר כוכבא הוא גיבור עבורי, משום שהוא משקף לי בבהירות שני צדדים באישיות שלנו. מכאן הוא מזמין אותי ללא צל של ספק ובאמון מלא, לפגוש את האלוהים המאחד אותי ואת הבריאה המייחדת אותי. חברים, אין צורך ללכת את החיים האלה בנפרד.

משהו טוב, נעים ובריא קורה כאשר אנו בוחרים לצעוד כאחד. אין זה בהכרח פשוט, אלא דורש לימוד והתנסות, ובדיוק לשם כך נרקמה "דרך האהבה" – המזמינה להכיר בכוחו של ארי-אל!

לקחת אחריות מלאה על חיי, לחיות במודעות ואותנטיות מלאה, להבריא את המקומות המבקשים זאת ולברוא את עצמי לחיים ראויים יותר.

ביום שלישי 30/4/13 מתקיים ערב פתוח אחרון להצטרפות לסדנת המאסטרים ואתם מוזמנים. חג ל"ג בריא ושמח

אהבתם? העבירו את זה הלאה