היעוד שלנו

”איך תדע אם משימתך עלי אדמות הושלמה? אם אתה חי, סימן שלא“ תעתועים, ריצ'ארד באך

טרם נתחיל, נכון לזכור כי לא ניתן להפריד את היעוד שלנו, ממי שאנו, כפי שלא ניתן להפריד בין קבלה לנתינה ובין הבראה לבריאה. הכוונה של אלוהים ובמילים אחרות, דרכו הטבעית של היקום לשינוי, יצירה והתפתחות, היא שהניעה את תהליך הבריאה.
אנו, בני האנוש, אוחזים באותה כוונה אבולוציונית לצמיחה והתרחבות תודעתית, ויכולים, אם נבחר באותה הדרך, להגשים את יעוד חיינו בכל רגע.
.
ככל שהתרחקנו מהטבע, התרחקנו ממי שאנו ומייעודנו האמיתי. התרחקנו מהמהות הטבעית שלנו ודבקנו באשליה שהאושר נמדד במה שנקבל ויהיה ברשותנו.
שכחנו כי קבלה אמיתית המביאה לאושר נצחי, מתאפשרת ומתרחשת באופן טבעי, דווקא דרך הנתינה. כלומר, שהתרומה שלנו ליקום מולידה את התמורה לקיום. (לעניין זה, פרוש המילה "תמורה", היא שינוי וקבלה כאחד).
.
מחזוריות זו אינה מותנית בשום דבר מעצם היותה טבעית, אלא שהיא דורשת מאתנו לבחור.
אם נבחר לנתב את מידת הייחודיות שלנו מתוך חוסר מודעות למי שאנו ולכן גם מתוך תחושת נפרדות מהאחר וסיפוק צורכנו האישיים, יונף "תמרור הסבל", למען ניזכר כי זו אינה דרכינו הטבעית וכי איננו צועדים בנתיב היעוד שלנו.
.
אם נבחר להיות מודעים וערים למי שאנו באמת בכל רגע ורגע, נוכל לבחור לנתב את מידת הייחודיות שלנו לשם הקשבה ונתינה לזולת.
אין התהליך סותר במאום את ההקשבה והנתינה לעצמנו, נהפוך הוא, לא רק שהנתינה לאחר אינה חוסכת מאתנו דבר אלא שבהגשמת היעוד, אנו זוכים לספק את כל צורכנו הגשמיים והרוחניים, כאחד.
.
.
ניתן לראות את תהליך ההתפתחות לשמו אנו כאן כמסע מהזדהות עם האגו הנפרד והקבוע שלנו, לחיבור עם הנשמה והגשמת כוונותיה הטהורות. זוהי התפתחות אמיתית והלכה למעשה הסיבה לשמה בחרה רוחנו להתגשם.
מודעות עצמית מאפשרת למהותנו לבחור עבורנו את הדרך הטבעית לנו. ניתן להבין זאת ע“י ”חוק הכלים השלובים“ הנסמך על ”עקרון המאמץ המינימאלי בטבע“: מקסימום התפתחות, במינימום השקעת אנרגיה.
.
חשיפת היעוד שלנו והבחירה לחיות דרכו יכולה להיעשות ע"י כל אחד ואחת מאיתנו בכל שלב בחיים. עצם הכמיהה לידיעה, מהווה סימן לכך שהמסע כבר החל.
בדומה לכל יצירה אחרת שלנו, יעוד חיינו מתגשם דרך כלי הבריאה: מחשבה, מילה ומעשה.
בשונה מכל יצירה אחרת, מאופיינת הגשמת היעוד בביטוי כישורים, תכונות ואיכויות טבעיות עימם הגענו לאוויר העולם. אותם מאפיינים המייחדים כל אחד ואחת מאיתנו, נועדו לתרום ליקום דבר מה ייחודי אותו נושא בליבו כל אדם.
.
את היעוד ניתן לחשוף דרך התבוננות בעצמנו ובביתנו. בהמשך, ניתן לתמוך בו בעזרת מודעות עצמית ותורת הפנג שואי. ניתן להיעזר בבני משפחה ובחברים, כדי לגלות את הייחוד שלנו. לכשנמצא כיוון המאיר את היעוד, ניתן לו הזדמנות אמיתית להתפתח, מבלי להתפתות לביקורתיות ושיפוט עצמי המונעים מחוסר אמון כי ביכולתנו להגשימו.
.

להלן 5 מפתחות לזיהוי היעוד

הגשמת היעוד קשובה לנו ולמציאות חיינו בהווה. ניזונה מהם ומזינה אותם
הגשמת היעוד מתואמת עם כל רצון ו/או צורך אחר שלנו, הבאים מאהבה
הגשמת היעוד מתרחשת באופן טבעי ולכן אנו יכולים ליצור שפע ממנה
הגשמת היעוד אינה מתרחשת דרך סבל כלשהו, שלנו או של אחרים
הגשמת היעוד מאפשרת לנו ולזולת לקבל את שאנו באמת צריכים
.
אני מאמין בלב שלם, כי קריאת שורות אלו מתוך רצון בהתפתחות, היא ביטוי לקריאה גבוהה של הנשמה, להגשמת כוונותיה הטהורות.
מאחל לכולנו לצאת לדרך מתוך אמון ביכולתנו לברוא את העולם בו אנו באמת בוחרים. אביב

אהבתם? העבירו את זה הלאה