החלקיק האלוהי

ב 4/7/12 הוכרז בשוויץ על קיומו (הכמעט ודאי) של בוזון היגס. חלקיק יסודי במודל הסטנדרטי של מכאניקת הקוואנטים (נושא מורכב לכשעצמו, משום שתוצאות ניסויים רבים במרחב הקוואנטי, הן הסתברותיות ולעיתים מנוגדות לאינטואיציה שלנו ולניסיון חיינו ביום-יום).

אז מה מיוחד בחלקיק? שאלה מצוינת. מעבר לכך שהחלקיק מספק השערה למקור המאסה בחלקיקי היסוד, הוא גם בעליו הגאים של "ספין שלם", כלומר שדרגת החופש הפנימית שלו היא 100%! על כן, קיומו של החלקיק מבשר על היכולת ללמוד את ההשפעה הנמצאת בו, כלפי המרחב האינסופי בכל רגע נתון.

מכיוון שהחלקיק נמצא בכל מקום, כלומר גם בעצמנו… ניתן להסיק, תיאורטית, כי בבוא היום יהיה אפשר לקבל מידה מדויקת (אמפירית), ע"פ עקרון הסופרפוזיציה (תיאור של מצב פיזיקלי כסכום של מצבים אחרים) – של השפעת המרחב הפועל עלינו, כמו גם של מידת השפעתנו על המרחב.

עד כאן הכל ברור? נפלא! ועכשיו מה? בואו נשחק קצת… הבה נתבונן על האפשרות בה הגילוי המרעיש יכול לשפר את חיינו לבריאות.

תיאורטית, בעתיד ניתן יהיה לפתח מכשיר אשר הפעלתו תמדוד ותציג מספר, נניח בין 0 ל 100, הקובע מהי מידת השפעתו הבריאה של המרחב בו אנו מצויים, עלינו באופן אישי (כולל את האנשים הסובבים אותי, החומר ממנו עשוי השולחן, הצבע על הקיר וכדומה).

לחילופין נוכל לבדוק כמה אני בריא ברגע זה עבור המרחב בו אני נמצא (כולל את האנשים הסובבים וזה… הבנתם). במילים אחרות, נוכל לחשב מהי המידה בה המחשבות, המילים והמעשים שלנו, בריאים לעצמנו ולמרחב כאחד. ווואאוווו!!! אחלה מכשיר! לא כן?!…………….

.

.

ולאחר רגע אחד של אשליה מתוקה, אני חוזר לכאן ועכשיו. מרגיש שהתבלבלתי קצת. מכשירים אלה כבר קיימים. אלו הם… אנחנו!

ככל הנראה קיימות דרכים נוספות בהן הגילוי יכול לשפר את חיינו לבריאות, אך הדבר לעולם לא יחסוך מאתנו לקחת אחריות מלאה על מה שאנו מרגישים באמת. על הדרך בה אנו חווים את המציאות ועל הדרך בה אנו יוצרים אותה (מחשבה, מילה, מעשה).

מוזמנים להיזכר כי דרגת החופש הפנימית שלנו היא 100% חלקיק אלוהי – כאן ועכשיו!

ולבחור בהשפעה הבריאה כל רגע ורגע…

אהבתם? העבירו את זה הלאה