החוקים הקוסמיים

”הכל צפוי והרשות נתונה“ רבי עקיבא, פרקי אבות

החשיפה לשלושת חוקי הקוסמולוגיה הסינית החלה עבורי בשיעורי פנג שואי. אך עם הזמן ואם להיות מדויק… התברר לי שנחשפתי אליהם 25 שנים קודם לכן. היה זה בשיעורי "תורה אורה", בכיתה ב'…
.
"בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ" בראשית, פרק א'. הפסוק הראשון בתנ"ך מתאר את מסגרתם של הבריאה והסיפור המקראי כולו. האדם שיברא בהמשך, בתווך שבין שמיים לארץ, ישמש מתווך ומקשר בין השניים, יושפע מהם וישפיע עליהם.
.
.

החוק הראשון – מזל שמיים

השפעתם על האדם, היא השיעור לו התחייבנו טרם התגשמנו בגוף פיזי. כאשר מבקשת הנשמה המצויה בין הגלגולים (מחזורי חיים עלי אדמות) להתפתח תודעתית וללמוד את מהותה, היא בוחרת להתגשם בעולם החומר.
.
טרם הלידה בגוף, בוחרת הנשמה את הדי.אן.איי האנרגטי עימו תיוולד. קוד זה מוצפן בתאריך הלידה שלנו, בשמנו, בהורינו ובסביבה בה גדלנו. יש האומרים כי הקוד ניתן לפענוח דרך אסטרולוגיה, נומרולוגיה, תקשור, קריאות בחלקי גוף שונים וכד‘. אני טרם נתתי דעתי בנושא.
.
תהליך ההתגשמות שלנו בעולם, מאפשר לנשמה להתנסות במי שהיא דרך החומר, לו יש התחלה וסוף. לכן כל מחזור חיים בו בוחרת ומתגשמת הנשמה, מביא להתפתחות מחד ומשאיר ”חותם“, מאידך.
.
באמירה ”הכל צפוי והרשות נתונה“ המצויה במסכת אבות, מיישב רבי עקיבא את הקונפליקט הקיים בין גורל מוכתב מראש, לבחירה החופשית של האדם בדרך זו:
"הכל צפוי" – כלומר את שיעור חיינו בחרנו טרם נולדנו, אך לאחר שיצאנו לאוויר העולם, הוא נעלם מעיננו.
”הרשות נתונה" – משמע, בנוסף להדרכה השמימית, באפשרותנו לבחור את הדרך בה נעבור את השיעור.
.

החוק השני – מזל אדם

השפעת האדם על עצמו, נגזרת ממידת המודעות העצמית שלנו.
תודעת האדם מהווה את המקור לעוצמתו הפנימית ולכן זהו הכוח החזק ביותר ביקום. דרך המודעות העצמית בה נבחר לצעוד בחיינו, מאפשרת לנשמה ללמוד על טבעה. השכינה בגוף פיזי ובעולם חומרי, מאפשרת לה להתגבר על פחדים הנובעים משינוי ונפרדות, ולבחור באהבה כדרך חיים.
.ככל שרמת המודעות העצמית שלנו גבוהה יותר, נוכל לבחור מתוך חופש פנימי גדול יותר ונוכל להיות מכוונים דרך האהבה שאנו, לעשיית בחירות המשרתות טוב יותר את הקיום שלנו.
.
כאשר מגיע אדם לרמת מודעות עצמית בה עולים תדרים כגון: חמלה, קבלה עצמית ונתינה לזולת, על אלו של "השפעת שמיים", עולה האחרון מדרגה. כלומר, כמו כל דבר בטבע, גם האחרון (והראשון…), ניתן לשינוי.
.

החוק השלישי – מזל אדמה

משפיע על האדם דרך האנרגיה הקיימת במרחב המחייה.
האדמה מכילה את האנרגיה המגולמת במימדי זמן ומקום. כל הקיים בעולמינו, חי צומח ודומם, נמצא בתזוזה פנימית מתמדת. אנרגיה זו יוצרת השפעה על הסביבה בהתאם לתכונותיו הפיזיות של החומר ועוצמתו האנרגטית.
.
הוגי הפנג שואי שחקרו את השפעתו האנרגטית של החומר על סביבתו, אפשרו לנו לזהות, לנתח ולנתב את האנרגיות הללו, על מנת שיתמכו בנו וישפרו את איכות חיינו על כל רובדיהם.
.
תהליכי ריפוי והגשמה מתרחשים בשלוש דרכים:
דרך למידה וקבלה של שיעור חיינו, דרך מודעות עצמית ודרך תמיכת המקום בו אנו חיים.
תיהנו מהדרך,
אביב

אהבתם? העבירו את זה הלאה