דרך האהבה

יציאה למסע רוחני כמוה כעלייה לכדור פורח ושיוט אל מרחבי היקום, בחיפוש אחר הלא נודע. עם התרגול מגיעה ההשראה, אך בד בבד נפגוש גם את הפחד – אבי הרגשות שאנו שוללים. נפגוש בו משום שהוא תגובה טבעית לשינוי בחיים ולהתקרבות לאמת.

עם זאת, הפחד אינו דבר נורא, הוא חלק ממהותנו הבריאה ודבר המשותף לכל יצור חי. למרות זאת, רבים מאתנו בוחרים ברגע המפגש עמו, לנקוט בכל דרך מילוט המוכרת לנו ולברוח לכל כיוון אפשרי. התמכרויות רבות, חומריות שלוחת רסן ודרכים נוספות, נועדו להסיח את דעתנו מהמפגש המסוכן והכואב, ולתמרן את המצב כך שנצא ממנו יפה… בהרגשה של מנצחים, שלכאורה שולטים היטב בעצמם ובחיים.

.

מניסיוני יש דרך נוספת…

הדרך היחידה והבריאה למוסס את החוויה הנוכחית של הפחד, היא לפגוש את ההרגשה שהוא מציף בי, פנים אל פנים!

כאשר אנו מסכימים לדומם מנועים, להאט את הקצב ולפגוש באותנטיות את כל מה שמבקש מאתנו תשומת לב, כל הרגשה ותחושת גוף הופכות נוכחות יותר.

להישאר במצב הזה, מבלי לברוח ממנו, להדחיק אותו, ליטול משככי כאבים, או לחלום על עתיד וורוד יותר – ובמקום זאת לפתח מיומנות להתמסר לקיים, להתבונן לפחד בעיניים, להניח לכל רגש שעולה לחדור למרכז הלב, ואט אט להסכים להיכנע לשינוי הבא עלינו לטובה – זהו הנתיב של לוחם האור וזוהי הדרך לחיים חדשים ובריאים באמת!

אנחנו קוראים לה "דרך האהבה".

אהבתם? העבירו את זה הלאה