בלב הקושי שוכנת ההזדמנות

בסופ"ש האחרון הדרמתי בספונטאניות לאשרם במדבר, לאחר שיחת טלפון קצרה עם שרדהה, אחת משתי הנשמות המובילות את המקום. "אני מבקש שתעזור לי", אמרתי והוא השיב, "בוא". המטרה ברורה: ניקוי ושחרור של כל מה שצברתי בבטן, במשך השבועות האחרונים, הגורם לי לעשות בחירות שאני פחות אוהב, בלשון המעטה. זה יהיה המקום השקט והמדויק להתפרק לבריאות, חשבתי לעצמי…
.
כשהגעתי למקום, התברר לי שבאשרם מתקיים באותו הסופ"ש "כנס ביודנסה" – ריקוד החיים, שמחת חיים ופתיחת הלב, לא פחות. אני מגיע להתבודד, לצעוק ולבכות והחברה שם נהנים מהחיים. אז מה עושים?.. יוצאים למדבר הפתוח, לשיחה צפופה עם אלהים. "שמע אהוב, עכשיו באמת מרגיש לי שהתבלבלת. אני מנסה ומשתדל לעשות כמה מהלכים טובים בעולם הזה. לפעמים זה מצליח ולפעמים פחות. לפעמים אנשים מחייכים ולפעמים נפגעים… ואלו האחרונים, הם דווקא הכי אהובים. הגעתי עד לכאן ולא מרגיש לי מדויק. בקיצור, אני מבקש שתעזור לי, לא יודע איך, פשוט תעזור לי". חתמתי במדיטציה וחזרתי לאלה שלא מפסיקים לחייך.
.
.
ואז זה קרה. התחלתי לקבל הזמנות חוזרות ונשנות ממפיקת הכנס וממכרים נוספים שפגשתי, להצטרף לסדנת ויונסיה – שוב תנועה, שוב פתיחת לב, שוב חיים… באמאשל'כם, אתם לא רואים שלא מתאים? אז כנראה שהם ראו משהו שונה ממני ולכן המשיכו בשלהם. בשלב כלשהו חדלתי לסרב ופשוט הצטרפתי לסדנא. כמה דקות לאחר שהתחלנו, מצאתי את עצמי נשפך, ממש כך. ים של דמעות הרטיב את החולצה שלי ושל הבחור שאסף אותי לזרועותיו, בדיוק ברגע שמלמלתי "אני מבקש שתעזור לי". לא ניסיתי להבין דבר וההרגשה הייתה של שחרור מטען כבד, או לפחות התחלה של…
.
במהלך היומיים האחרונים ניסיתי להבין מהו המפתח בו השתמשתי, שפתח את הדלת לחוויית הריפוי הזו. יכולתי להצביע על כמה כאלה, אך המדויק מכולם, זה שהרגשתי שאפשר את השינוי המבורך, היה המוכנות לבקש ולקבל עזרה. תדר היוצר שינויים מבניים בתודעה שלנו, הבאים לידי ביטוי בגוף ובנפש כאחד. כוונה המנווטת את התודעה לשוב לדרך הבריאה והמתנות אינן מאחרות להגיע. ההזדמנות השוכנת בלב הקושי, עליה דבר איינשטיין, היא לא אחרת מאהבה – מהאפשרות להיפתח, לשתף את שעל הלב, לבקש ולקבל עזרה.
.
אני מודה מעומק הלב לכל מי שמלווה אותי במסע החיים בשבועות האחרונים: לאוהב ולאופל, לצוותים של "דרך האהבה", לשרדהה ועוטסב, לביודנסרים המופלאים ולחברים שלי, סילבי, מוסא, ירון, אורנה, גבריאלה וכל מי שלא ציינתי פה ונמצא אצלי עמוק בלב. תודה, תודה, תודה!

אהבתם? העבירו את זה הלאה