אני אוהב אותך ♥ אני מצטער ♥ בבקשה סלח לי ♥ תודה ♥

בסופו של דבר… חייב כל תהליך טיפולי, לאפשר למטופל לצלוח דרך תדר הסליחה.
 
יום כיפור הוא שער גדול לרפואה טובה. אימון שנתי המזמין אותנו להתבונן ולחשוף את המקומות המבקשים את מתנת הסליחה. את מערכות יחסים בהם החטאנו את כוונת הלב, בנפרד ממהותנו האחת ובחוסר הקשבה לבריאה.
 
השותפים שלנו במערכות היחסים השונות, משקפים את המקומות בנו-בעצמנו, המבקשים לעבור דרך הסליחה לבריאות. לכן ועל מנת לשנות את הזיכרון התאי ולרפא את השורשים, עלינו לסלוח לעצמינו – ראשונים.
 
איך עושים זאת?! זהו תרגול, זוהי התנסות.
מצמצמים את תשומת הלב אך ורק לחוויה העולה לנוכח אותה מערכת יחסים, אותו אירוע ואותם רגשות מודחקים. מפגש ישיר איתם, המלווה באינטימיות, אותנטיות ואמפתיה, הוא שיפתח את השער לאחדות פנימית ורפואה טובה.
 
אחת הדרכים בהם אני משתמש לקבלת הריפוי הזה, נקראת "הוֹאוֹ'פּוֹנוֹפּוֹנוֹ". באמצעותה אני חובר לאותו "ילד פנימי", דרך שיחה אוהבת עם ארבעה משפטים ששנינו אומרים ומקשיבים אחד לשני: אני אוהב אותך ♥ אני מצטער ♥ בבקשה סלח לי ♥ תודה ♥
 
מכאן פשוט לי יותר לראות את האחר. זה שבזכותו יצאתי למסע הזה מלכתחילה. לראות את הצד שלו, את הכאב שלה ואת הצורך שלהם בסליחה, כמו גם לפגוש אותם ולתת להם בדיוק את אותה המתנה.
 
כל אחד יכול לרפא את עצמו. לרפא מערכות יחסים – במשפחה, בזוגיות, בעבודה, עם חברים. ללמוד אהבה עצמית ופשוט להיות יותר רגועים.
 
צמצום קל לכווולם!
מותר ובריא לנסות בבית הפנימי. לא רק ביום כיפור, אלא בכל רגע שתדר הסליחה הוא המפתח לרפואה טובה. ואם מבקשים מכון כושר בריא לשריר הזה ולאחרים… כשמפסיקים לחפש, מוצאים 😉

אהבתם? העבירו את זה הלאה